Městský úřad v Písku má nový elektromobil

08.11.2018
Nový elektromobil bude sloužit pracovníkům Městského úřadu Písek. Klíčky k bílému Nissanu Leaf převzal od zástupců společnosti ROTO Plzeň vedoucí odboru vnitřních věcí Jiří Votýpka.

„Ekologický vůz dodala společnost za 726 tisíc korun bez DPH v rámci soutěže z dubna letošního roku a městu Písek bude poskytnuta dotace ve výši 220 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí ČR,“ říká Jan Venclík z odboru investic a rozvoje.

Elektromobil bude využívat ke služebním cestám především odbor sociálních věcí. Podpora elektromobility je logickou součástí programu Smart Písek. V současnosti si řidiči těchto bezemisních vozů mohou dobít baterie na několika místech ve městě. Dobíjecí stanici najdou například Na Výstavišti, kde byla vloni instalována v rámci rekonstrukce parkoviště.

„Podobně jako jiná města se i Písek potýká s rostoucí dopravou. Elektromobily mají výborné jízdní vlastnosti, velmi úsporný provoz a neznečišťují ovzduší výfukovými plyny,“ vysvětluje důvod nákupu vozu starostka Eva Vanžurová.

Městský úřad má nyní k dispozici osm automobilů.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Písecka